New Faces. Facing Europe in Crisis: Shakespeare’s World and Present Challenges.

Trzeci rok projektu

Konsorcjum projektowe, w skład którego wchodzą Université Paul-Valéry Montpellier 3, Charles University in Prague, Uniwersytet Jagielloński, Faculdade de Letras, Universidade do Porto, University of Szeged, Department of English, Freie Universität Berlin, Universidad de Murcia, Utrecht University oraz Università degli Studi di Ferrara weszło w trzeci rok realizacji projektu.

Tegoroczna edycja odbędzie się na uniwersytecie w Porto w dniach 17-29 czerwca 2019.

Intensywny program dydaktyczno-naukowy zgromadzi 60 studentów studiów drugiego stopnia oraz 20 wykładowców z uczelni partnerskich. Wezmą oni udział w serii seminariów, dyskusji panelowych, konferencji naukowej oraz wydarzeniach współorganizowanych wraz z partnerami strategicznymi.

Projekt NEW FACES, działający w ramach europejskiego Partnerstwa Strategicznego promuje edukację w zakresie historycznego i kulturowego rozumienia złożonej natury współczesnych europejskich kryzysów (politycznych, społecznych, ekonomicznych, religijnych, kulturowych, językowych) w celu przygotowania przyszłych absolwentów do konfrontacji z problemami dzisiejszej Europy.

Sześcioro studentów reprezentujących Uniwersytet Jagielloński zostało zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji. Będą mieli okazję współpracować z rówieśnikami oraz wykładowcami z Francji, Włoch, Hiszpanii, Węgier, Portugalii, Czech, Niemiec i Holandii.

Szczegóły dostępne na stronie projektu: www.new-faces-erasmusplus.fr