"Kobieta, życie, wolność" w Muzeum Manggha

Zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na krakowską odsłonę wystawy "Kobieta, życie, wolność - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze" w dniach 8.10 - 22.10.2023 r.
więcej o "Kobieta, życie, wolność" w Muzeum Manggha

Debata "Jak odbudować polską Akademię"

ZNP w UJ serdecznie zaprasza na debatę edukacyjną 5 X o godzinie 15:00 w sali numer 56 w Collegium Novum UJ. Chcemy porozmawiać o bolączkach szkolnictwa wyższego i nauki, o przeznaczaniu zbyt małych środków na finansowanie nauki i braku podwyżek wynagrodzeń, a także o tym jak odbudować polską Akademię.
więcej o Debata "Jak odbudować polską Akademię"
"Plus ratio quam vis" dla prof. Piotra Chełkowskiego

W imieniu dziekana Wydziału Filologicznego, dyrektor Instytutu Orientalistyki oraz krakowskich absolwentów i studentów iranistyki, serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia medalu "Plus ratio quam vis" prof. Piotrowi Chełkowskiemu, wybitnemu absolwentowi i donatorowi krakowskiej Alma Mater.
więcej o "Plus ratio quam vis" dla prof. Piotra Chełkowskiego

Wystawa "Kobieta, życie, wolność"

Zapraszamy na wystawę "Kobieta, życie, wolność. Praca kurdyjskich kobiet oczami kurdyjskich fotografek" odbywającą się w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie w dniach 12.10.2023-28.01.2024.
więcej o Wystawa "Kobieta, życie, wolność"

Eleusinian Mysteries: The Unspeakable

7 października br. na scenie SCKM w Krakowie w formie spektaklu zostaną zaprezentowane rezultaty projektu "Misteria Eleuzyjskie - niewypowiadalne".
więcej o Eleusinian Mysteries: The Unspeakable