Profesor wizytujący na Wydziale Filologicznym został doradcą Prezydenta Joe Bidena

Prof. Patrick Mendis prowadzi w semestrze letnim 2023/24 serię wykładów o relacjach Tajwanu i Chin w Zakładzie Sinologii i Japonistyki naszego Wydziału. Wykład jest sponsorowany przez Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Polsce i jest jedną z wielu form wsparcia nauczania języka i kultury chińskiej skierowanych do naszych studentów przez panią Ambasador Sharon S. N. Wu.  W ostatnich dnia marca, biuro prasowe Białego Domu poinformowało, że Prezydent Joe Biden powołał Prof. Patricka Mendisa na stanowisko doradcy w  National Security Education Board (NSEB), ciała podległemu Sekretarzowi Obrony USA, które nadzoruje i sponsoruje projekty związane z edukacją dla bezpieczeństwa.

Serdecznie gratulujemy, Panie Profesorze!
Sri Lankan as advisor on Biden’s National Security Education Board - Sunday Observer

Polecamy również
Profesor Władysław Witalisz wybrany na kandydata na dziekana na kadencję 2024-2028

Profesor Jedynak wybrany 307. Rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego