Zmarł Ireneusz Kania

10.10.2023
9 października 2023 r. zmarł Ireneusz Kania, humanista, erudyta, poliglota, tłumacz i autor, miłośnik słowa i mądrości. Absolwent Instytutu Filologii Romańskiej naszego Uniwersytetu.
więcej o Zmarł Ireneusz Kania

Prof. Jadwiga Waniakowa członkinią Rady Doskonałości Naukowej

09.10.2023
Z radoscią informujemy, że pani prof. dr hab. Jadwiga Waniakowa została wybrana na członkinię Rady Doskonałości Naukowej i będzie reprezentować dyscyplinę językoznawstwo w Zespole Nauk Humanistycznych w kadencji 2024-2027. Serdecznie gratulujemy.
więcej o Prof. Jadwiga Waniakowa członkinią Rady Doskonałości Naukowej
Literacki Nobel 2023 dla Jona Fosse

09.10.2023
Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za 2023 rok otrzymał norweski powieściopisarz i dramaturg Jon Fosse (ur. 1959 r.). Pisarz wyróżniony został przez Szwedzką Akademię za „nowatorskie sztuki teatralne i prozę, które dają wyraz niewysłowionemu”.
więcej o Literacki Nobel 2023 dla Jona Fosse

Pożegnanie dziekan Anny Klimkiewicz

28.09.2023
W czwartek 27 września, pani Prodziekan Anna Klimkiewicz odbyła swój ostatni dyżur przed przejściem na emeryturę 1 października.
więcej o Pożegnanie dziekan Anny Klimkiewicz
Konferencje stowarzyszenia International Language and Law Association (ILLA)

26.09.2023
W dniach 20-22 września 2023 r. odbyła się konferencja "LAW, LANGUAGE AND LEGAL KNOWLEDGE. Global processes and local practices". W obradach uczestniczyli językoznawcy oraz prawnicy z wielu polskich i zagranicznych ośrodków akademickich i centrów badawczych.
więcej o Konferencje stowarzyszenia International Language and Law Association (ILLA)