20240418

Spotkanie z autorką książki "Arabska mądrość ludowa w 1001 egipskich przysłów i porzekadeł"

Data: 18.04.2024
Czas rozpoczęcia: 17:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z udziałem pani profesor Elżbiety Górskiej, autorki książki pt. "Arabska mądrość ludowa w 1001 egipskich przysłów i porzekadeł" oraz dr Magdaleny Zawrotnej, specjalizującej się w egipskim dialekcie języka arabskiego.
Książka, mająca niewątpliwie charakter naukowy, powstała jednak przede wszystkim w celu zapewnienia P.T. Czytelnikowi godziwej, intelektualnej rozrywki – dlatego też ma ona formę lżejszą, bardziej potoczną i przystępną niż większość opracowań akademickich, poruszających tematy ważne i poważne. Inspiracją do przyjęcia takiej właśnie formy stało się 500 zdań polskich
Jerzego Bralczyka (2015), która to książka zachwyca lekkim i dowcipnym stylem, a analiza treści polskich przysłów, porzekadeł i frazeologizmów staje się pretekstem do pogłębionych rozważań psychologicznych, socjolingwistycznych i literackich.
Wydarzenie odbędzie się we czwartek 18 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Gospodzie Koko.