Facing Europe in Crisis: Shakespeare’s World and Present Challenges

Instytut Filologii Angielskiej

Drugi rok międzynarodowego projektu dydaktycznego Erasmus+ Intensive Programme

“Facing Europe in Crisis: Shakespeare’s World and Present Challenges”

Tegoroczny program odbędzie się w Montpellier w dniach 18-30 czerwca 2018. Po udanym pierwszym roku projektu, w ramach którego studenci wzięli udział w intensywnym kursie na Uniwersytecie w Segedynie, konsorcjum NEW FACES przygotowuje drugi intensywny program, który będzie miał miejsce na Uniwersytecie Paul-Valéry Montpellier 3.

W kurs oferowany w ramach programu zaangażowane jest dziewięć uniwersytetów partnerskich, w tym Uniwersytet Jagielloński. Sześcioro studentów Instytutu Filologii Angielskiej zainteresowanych historią kultury oraz problemami współczesnej Europy będzie miało okazję współpracować ze studentami i wykładowcami z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Czech, Niemiec i Holandii. W ramach tegorocznej edycji programu odbędzie się jednodniowe kolokwium pod hasłem „New Faces in interaction: What can Shakespeare do for us ? / What can we do with Shakespeare?

Szczegóły dostępne na stronie projektu: www.new-faces-erasmusplus.fr

Data opublikowania: 06.12.2017
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski