Portal dla Studentów ACADEMIO

Portal ACADEMIO spośród mu podobnych wyróżnia oprogramowanie do zarządzania wiedzą kół naukowych oraz rozwiązania wspierające uczelnię w modelu "Software as a Service" (SaaS), czyli takiego, w którym oprogramowanie komputerowe jest traktowane jako usługa.

Ta kompleksowa oferta odpowiada na potrzeby kół naukowych, proponuje techniczne rozwiązania ułatwiające im organizację i pracę. Należą do nich: własna witryna internetowa, grupy dyskusyjne, kalendarz wydarzeń, forum, galerie zdjęć, katalog plików, rejestracja członków koła, baza wiedzy (tzw. wiki).
Pracownicy naukowi zyskują możliwość prowadzenia własnej strony internetowej, ułatwiającej komunikację i współpracę ze studentami.

Warto podkreślić, że korzystanie z portalu otwiera także możliwości dla studentów niebędących członkami kół naukowych. Własny profil na Academio.pl może założyć każda - również nieformalna grupa. Opcja ta jest bezpłatna choć nieco uszczuplona względem funkcji udostępnionych kołom naukowym.

Academio.pl umożliwia wirtualną prezentację dorobku kół naukowych - w jednym miejscu, na tle innych uczelni. Wyeksponowanie aktywnych kół naukowych uczelni wśród pozostałych pozwala zaakcentować własną obecność na tle konkurencji.

Data opublikowania: 03.12.2011
Osoba publikująca: Bartosz Gołąbek