WYKŁAD OTWARTY prof. Haydena White'a

Termin: 03.11.2011
Miejsce: sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej
Witryna internetowa: www.burdenofhistory.pl

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty prof. Haydena White'a pt. „History, Fiction, (Late) Modernist Writing", który odbędzie się 3 listopada (czwartek) o godz. 16.00, w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej. Wykład będzie częścią projektu Confronting the Burden of History: Anglophone Literature Studies in V4 Countries, realizowanego przez Wydział Filologiczny UJ przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (http://www.visegradfund.org).

Wykład wygłoszony zostanie w jęz. angielskim.

Prof. White jest amerykańskim historykiem historiografii i krytykiem kultury, badającym związki między narracją literacką a historyczną, emerytowanym profesorem historii świadomości na University of California w Santa Cruz oraz literatury porównawczej na Uniwersytecie Stanforda, autorem m.in. Metahistory: The Historical Imagination in Nineteenth Century Europe, Tropics of Discourse: Essays in Cultural Criticism, The Content of the Form: Narrative Discourse and Historical Representation, czy Figural Realism: Studies in the Mimesis Effect.

Więcej informacji na temat projektu i osoby prelegenta dostępne na stronie:www.burdenofhistory.pl

Serdecznie zapraszamy!

Data opublikowania: 21.10.2011