Międzynarodowa konferencja „Common Room: od SŁOWA do ŚWIATA”, 20-21.10.2017r., Płock

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zainteresować Państwa międzynarodową konferencją „Common Room: od SŁOWA do ŚWIATA”, organizowaną przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku w dniach 20-21.10.2017.

Tematem tegorocznej, czwartej już edycji konferencji, jest SŁOWO, które stanowi źródło zarówno nieodpartej fascynacji jak i wyraźnego poczucia zagrożenia: jego siła sprawcza umożliwia autorom realizowanie kreatywnego zamiaru twórczego; jednakże wykorzystanie SŁOWA jako narzędzia manipulacji budzi wobec niego oczywistą podejrzliwość.

Konferencja jest istotną częścią dorocznego płockiego Festiwalu Themersonów, upamiętniającego twórczość urodzonego w 1910 roku w Płocku Stefana Themersona - poety, powieściopisarza, kompozytora, autora awangardowych filmów i filozofa, oraz jego żony Franciszki - rysowniczki, malarki, scenografki i realizatorki filmowej. Razem żyli i tworzyli w Polsce, we Francji i w Wielkiej Brytanii, będąc nie tylko jednymi z najoryginalniejszych osobowości w polskiej sztuce awangardowej XX wieku, ale także prekursorami wielu globalnych, współczesnych trendów intelektualnych i artystycznych. W ramach Festiwalu odbywa się szereg imprez kulturalnych, między innymi warsztaty, koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne i pokazy filmowe.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich badaczy i naukowców zainteresowanych tematyką konferencji do udziału w naszym wydarzeniu. W załączniku znajdziecie Państwo Call for Papers ze szczegółowymi informacjami. Pozostałe informacje dotyczące konferencji, Festiwalu Themersonów, rejestracji, dojazdu oraz opłaty konferencyjnej znaleźć można na stronie internetowej: http://www.pwszplock.pl/konferencje/common-room-pl/

Wszelkie pytania możecie Państwo przesyłać bezpośrednio na adres: j.ligor@pwszplock.pl

Jakub Ligor, Komitet Organizacyjny Konferencji Common Room

Data opublikowania: 16.05.2017
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski