O poszukiwaniu sensów mówi prof. Marcela Świątkowska

"Rozmyślając nad tematem doktoratu, ambitnie szukałam czegoś, co nie było jeszcze zbytnio opisane. Zdałam sobie sprawę z tego, że warto byłoby zająć się czymś związanym z werbalizacją emocji. Stąd moje zainteresowanie wykrzyknikami."

Wywiad z prof. Świątkowską to jedna z trzydziestu siedmiu rozmów, jakie zostały zamieszczone, w wydanej wiosną 2016 roku, książce "Z naukowcami o nauce". W tej publikacji pytamy  naukowców z UJ między innymi o: trudności i radości na drodze do realizacji naukowych pasji; sens popularyzacji nauki i jej obecności w debacie publicznej; kolegów, przełożonych i studentów; najważniejsze cechy sprzyjające pracy naukowej, wymarzoną uczelnię przyszłości i wiele innych aspektów "bycia naukowcem". Wydawcą ksiażki jest Dział Promocji i Informacji UJ.

Całość publikacji do pobrania

Data opublikowania: 07.07.2016