„Język i Metoda” po raz trzeci na Uniwersytecie Jagiellońskim

17 maja 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się trzecia międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Język i metoda. Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku”. Tematem tegorocznej edycji spotkania jest „Składnia tekstu, tekst w składni. Analiza lingwistyczna w Trójkącie Bermudzkim: kombinatoryka, semantyka, gramatyka.”

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. Witając uczestników, rektor wyraził radość z faktu, że na najstarszej uczelni w Polsce odbywa się tak znacząca konferencja dotycząca języka rosyjskiego, który - o czym w erze powszechnej obecności języka angielskiego nie zawsze się pamięta - pełni bardzo ważną rolę w znacznej części świata.

Do zebranych zwróciła się również dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Elżbieta Górska. Życząc uczestnikom owocnych obrad, prof. Górska wyraziła przekonanie, że konferencja wniesie istotny wkład w debatę o syntaktycznej i pragmatycznej analizie tekstów języka rosyjskiego, zarówno w zakresie językoznawstwa ogólnego, jak i metodologii badań.

Tegoroczne obrady potrwają 3 dni, w trakcie których odbędą się sesje poświęcone rozmaitym zagadnieniom lingwistycznym z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów w tej dziedzinie, w tym gości ze Stanów Zjednoczonych, Japonii i różnych krajów europejskich.

Konferencję zorganizował Zakład Językoznawstwa Rosyjskiego w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ.

Zapraszamy do galerii zdjęć w portalu UJ.

Data opublikowania: 18.05.2017
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski