Przekład i uprzedzenie

Konferencja "Przekład i uprzedzenie"

Przekład i uprzedzenie Drukuj

Data: 28 maja 2011 r.
Miejsce: województwo łódzkie, Łódź
Typ: międzynarodowa, studencka, otwarta, płatna
Organizatorzy: Uniwersytet Łódzki (Koło Naukowe Open Boat UŁ)

Opis konferencji:

Konferencja poświęcona jest różnym aspektom przekładu literackiego. Prezentacje mogą… dotyczyć następują…cych zagadnień:

• Przekłady literatury brytyjskiej, amerykańskiej i polskiej (poezja, proza, dramat)
  • Odniesienia kulturowe
  • Intertekstualność w przekładzie
  • Stylizacja tekstu
  • Studium porównawcze
  • Interkulturowość w przekładzie
  • Wpływ cenzury na przekład tekstów literackich
  • Nieprzetłumaczalność

Lista tematów jest otwarta.

Miejsce konferencji:

Uniwersytet Łódzki
Wydział Filologiczny
Al. Kościuszki 65

Wyświetl większą mapę

Cena: 80 zł - referenci, 30 zł - pozostali

Zgłoszenie uczestnictwa:

Prosimy o nadsyłanie abstraktów (100 słów) i formularzy zgłoszeniowych na adres openboat@tlen.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 1 kwietnia 2011 r. Prezentacje, w języku polskim lub angielskim, nie mogą… trwać dłużej niż 20 minut. Wybrane eseje zostaną …opublikowane w tomie pokonferencyjnym.

Kontakt do organizatorów:

• SPRAWY MERYTORYCZNE -  Joanna Kosmalska, e-mail: openboat@tlen.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • SPRAWY ORGANIZACYJNE -  Koło Naukowe Open Boat UŁ, e-mail: openboat@tlen.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji:

Data opublikowania: 06.03.2011