Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

Termin: 03.06.2017
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, dwa wejścia od al. Mickiewicza 22 i ul. Oleandry 3, godz. 18.00-23.00
Organizator: Biblioteka Jagiellońska, Centrum Edukacji Obywatelskiej

Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprosić do udziału w III ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2017.

W tym roku otwarte zostaną drzwi do starego (al. Mickiewicza 22) i nowego gmachu (ul. Oleandry 3) Biblioteki. Podczas spaceru labiryntem korytarzy będzie można zobaczyć jak tradycja łączy się z nowoczesnością.

O godz. 19.00 rozpocznie się główny punkt programu –
spotkanie z Aleksym Awdiejewem, "człowiekiem-instytucją, człowiekiem-orkiestrą", wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z Gościem będzie rozmawiał profesor Zdzisław Pietrzyk, Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej.

Ponadto w programie przewidziano warsztaty kaligrafii Książkowe pismo gotyckie – textura quadrata, stanowiska z kolorowankami o różnym stopniu trudności, zabawy dla dzieci pod wspólnym tytułem Czytanie porusza… (gra terenowa, tworzenie własnej książki i zakładki, zgadywanki, wypełnianie książeczki, malowanie twarzy, puszczanie baniek) oraz grę dla młodzieży i dorosłych – biblioteczny Escape Room.

Osobliwością tegorocznej Nocy Bibliotek w Jagiellonce będą warsztaty taneczne dla dzieci i zumba dla dorosłych.

Harmonogram wydarzenia

Wejście od al. Mickiewicza 22 (18.00-23.00)

• 19.00 - Spotkanie z prof. Aleksym Awdiejewem
  • 19.00, 21.00 - Warsztaty kaligrafii Książkowe pismo gotyckie – textura quadrata (zapisy: projekty.bj@uj.edu.pl  lub tel. 12 663 3567)