Termin: 01.06.2017 - 30.06.2017
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, sala wystawowa (wejście od ul. Oleandry 3), wystawa czynna: pon. 10-17, wt.-pt. 10-15
Organizator: Biblioteka Jagiellońska oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej Prof. dr hab. Zdzisław Pietrzyk oraz Dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Dr hab. Magdalena Sitarz mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "Zbiory z byłej Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie przechowywane w Bibliotece Jagiellońskiej - stan i perspektywy badań.", które odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3).

W czasie wystawy pokazane zostaną m.in. średniowieczne rękopisy w języku włoskim i greckim, pięknie iluminowane sztambuchy, rzadkie autografy XVIII- i XIX-wiecznych literatów i naukowców, a także obiekty z kolekcji rękopisów, ksylografów i druków orientalnych. Wystawa ilustruje wyniki ukończonych oraz bieżących projektów naukowych i edycyjnych

Przechowywane w Bibliotece Jagiellońskiej zbiory byłej Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie to jedna z największych i najcenniejszych niemieckich i europejskich kolekcji bibliotecznych. W wyniku II Wojny Światowej zbiory te trafiły do Krakowa, gdzie od lat 80. XX w. udostępniane są naukowcom z Polski i zagranicy.

Data opublikowania: 31.05.2017
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski